Om TN Bygg

Din helhetsleverantör inom bygg & renovering i Malmfälten

Det hela började…

TN Bygg startades 2000 av Tommy Nilsson, Han började sin resa i Stockholm då ekonomin i Gällivare var dålig.
Efter ca 1 år i Stockholm återvända han till Gällivare och TN Bygg påbörjade sin tillväxtresa och vann 2007 årets företag i Gällivare och blev årets gasell i norrbotten 2008.

År 2020 fyller TN Bygg 20 år och vuxit sig till att sysselsätta ca 50 personer.

Kontakta oss

Har du frågor om våra tjänste eller behöver du en offert? Tveka inte att höra av dig.

Kontaktuppgifter

Adress:
Oljevägen 15
982 38 Gällivare

Telefonnummer: 0970 – 10450
Email: order@tnbygg.se

 

Skriv till oss

Medarbetare

 

VD

Tommy NIlsson

Tommy@tnbygg.se

070-604 51 03

Arbetschef

Andreas Nilsson

Andreas@tnbygg.se

076-779 16 88

Projektchef

Jonas Palo

Jonas@tnbygg.se

076-779 16 80

Husbyggnation

Hanna Apelqvist

Hanna.Apelqvist@tnbygg.se

072-720 21 15

Projektledare

Mathias Nilsson

Mathias.nilsson@tnbygg.se

076-779 39 52

Byggservice / Vattenskador

Mikael Nilsson

Mikael@tnbygg.se

076-779 16 89

 

CAD-design & Tillverkning

Fredrik Westberg

Fredrik.westberg@tnbygg.se

073-085 05 62

Mattläggning

Paul Hug

076-779 16 87

Ekonomiansvarig

Marina Kangas

Marina@tnbygg.se

0970-104 50

Hitta till oss